Uszczelki silikonowe do maszyny pakującej żywność

Firmy z branży spożywczej bardzo często zwracają się do nas z zapytaniem dotyczącym dorobienia nietypowych uszczelek do maszyn i urządzeń. Uszczelki silikonowe do maszyn mogą być wykonywane z różnego rodzaju silikonu. W tym przypadku materiał miał kontakt z żywnością. Stąd płyty silikonowe z atestem FDA były najlepszym rozwiązaniem.

Atest FDA jest honorowany we wszystkich krajach Unii Europejskiej i Ameryce. Oznacza, że wykonane z nich uszczelki z silikonu mogą mieć kontakt z żywnością.

obróbka tworzyw sztucznych

Uszczelnienia silikonowe do maszyn pakujących gotowe posiłki

Producent maszyn szukał rozwiązania w zakresie uszczelnień silikonowych dla wiodącej w swojej klasie maszyny do pakowania gotowych posiłków.

Maszyna miała zajmować się głównie pakowaniem gotowych posiłków, w tym drobiu, ryb, kanapek i warzyw. Kiedy dział badawczo-rozwojowy firmy skontaktował się z naszą firmą, znajdował się w końcowej fazie rozwoju i dążył do dopracowania zwiększonej wydajności pakowania i wyeliminowania wszelkich problemów z zanieczyszczeniami.

Ze względu na wymagany wysoki poziom zapewnienia jakości, klient wymagał stabilnego, zatwierdzonego do kontaktu z żywnością uszczelnienia, które będzie w stanie wytrzymać wielokrotne cykle podgrzewania. Uszczelka silikonowa w tym wypadku okazała się najlepszym rozwiązaniem. Produkcja uszczelek na zamówienie według specyfikacji klienta została zorganizowana w 3 dni robocze.

uszczelki silikonowe do maszyny pakujacej

Uszczelki silikonowe na zamówienie

Biorąc pod uwagę półautomatyczną zdolność maszyny do zgrzewania, istotnym aspektem było to, aby silikonowe uszczelnienie maszyny było wystarczająco trwałe, aby wytrzymać ogólną częstotliwość użytkowania. Dodatkową kwestią była możliwość identyfikacji przez operatora dwóch różnych uszczelnień, które są umieszczone na różnych głębokościach w celu umożliwienia szybkiej i sprawnej konserwacji oraz wymiany.

Rozmiar uszczelek płaskich z silikonu:

  • średnica fi zew 120mm
  • średnica fi wew 90 mm
  • grubość 2mm
  • ilość sztuk 720

Gumy silikonowe z atestem do żywności okazały się bardzo dobrym wyborem. Wysoka zdolność do pracy w wysokich temperaturach daje możliwość bezpiecznego zgrzewania tacek z jedzeniem. Ponadto, pracownicy działu technicznego wybrali twardość 65 Shore’a , aby zwiększyć wytrzymałość i trwałość uszczelek.