Podkładki z gumy do tłumienia drgań

Poniżej prezentujemy naszą kolejną realizację. Tym razem jeden z naszych klientów zwrócił się z zapytaniem dotyczącym możliwości wykonania produktów jakimi są gumowe podkłady amortyzujące. Z informacji jakie uzyskaliśmy wynikało, że produkt powinien być odporny na uszkodzenia oraz wytrzymać bardzo dużą ilość cykli. Poza tym guma nie może się mocno odkształcać.

Innym ważnym wymogiem był czas realizacji. Nasz klient realizował duży kontrakt i podkładki były potrzebne bardzo szybko ponieważ te, które kupił poprzednio nie posiadały wymaganej jakości i szybko ulegały degradacji.

Gumowe podkłady tłumiące produkcja na wymiar

Ze względu na to, że dysponujemy dostępem do nowoczesnego parku maszyn możemy dostarczyć precyzyjnie podkłady gumowe cięte na zamówienie. Stąd bardzo dużo naszych realizacji to produkty nietypowe o indywidualnych parametrach. Nie inaczej było tym razem.

Rozmiary podkładek:

  • grubość gumy – 10mm
  • fi zewnętrzne – 80mm
  • fi wewnętrzne – 17mm
  • rodzaj gumy – NBR olejoodporna
  • twardość gumy – 65 SHa
  • ilość – 40 sztuk
obróbka tworzyw sztucznych

Sprzedaż gumy do tłumienia drgań i amortyzacji

Aby podkłady gumowe spełniały swoją rolę muszą zostać odpowiednio dobrane oraz wykonane z wysokojakościowej gumy. Płyty gumowe posiadają różne stopnie twardości. Co równie istotne w uzasadnionych przypadkach można użyć również gumy zbrojonej lub gumy gąbczastej.

Z jakiej gumy wyciąć podkład amortyzujący ? Aby właściwie dobrać rodzaj gumy należy przede wszystkim określić warunki pracy maszyny oraz inne specyficzne wymagania jak na przykład kontakt z substancjami agresywnymi, olejami lub parą wodną, skrajne temperatury pracy itp. Kluczowe informacje zawiera również dokumentacja maszyn.

Produkcja wykonywana jest bardzo często na gumach, które tniemy również na uszczelki gumowe. Dlatego możemy zagwarantować najwyższą jakość i bezpieczne użytkowanie. Im więcej informacji na temat środowiska pracy tym łatwiej zaproponować odpowiednie rozwiązania.