Gięcie tworzyw sztucznych, zwane także termoformowaniem, jest jednym ze zmechanizowanych procesów obróbki tworzyw sztucznych, którą oferujemy. Pozwala na otrzymanie perfekcyjnie wykończonego, gotowego elastycznego produktu.

Dodatkowo w zakres naszych kompetencji obróbki CNC wchodzą: frezowanie, toczenie, wytłaczanie, wiercenie, spawanie, cięcie, grawerowanie i znakowanie laserem. Dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu możemy zaproponować Państwu wysokiej jakości produkcję elementów z różnych dostępnych materiałów.

Bardzo dbamy o kontakt z naszym klientem. Dostarczamy wszystkie elementy najszybciej jak to możliwe na terenie całej Polski i Unii Europejskiej.

Zobacz dlaczego warto:


zamówienie szybko dostarczymy na wskazany adres – wiemy, że czas ma znaczenie,
otrzymacie Państwo produkty najwyższej jakości – rozumiemy, że niezawodność jest najważniejsza,
 Państwa zamówienie zrealizują doświadczeni pracownicy – nasza kadra nie boi się wyzwań,
 zamówienie zrealizujemy w nowoczesnym parku maszyn – tylko takie maszyny pozwalają na szybką i precyzyjną produkcję,
 zapewniamy wsparcie techniczne i ciągłą obsługę posprzedażową – bo nasi klienci są dla nas ważni.

Gięcie tworzyw termoplastycznych na wymiar

Proces gięcia tworzyw sztucznych jest jednym z najważniejszych zadań podczas realizacji całego zamówienia. Zdajemy sobie sprawę z jego istotności, dlatego proponujemy gięcie tworzyw termoplastycznych na wymiar, które daje dodatkowo wiele możliwości naszym klientom. Po wstępnej rozmowie z klientem odnośnie jego oczekiwań, jesteśmy w stanie stworzyć produkty perfekcyjnie dopasowane do jego potrzeb. Ich wysoka jakość często pozytywnie zaskakuje naszych klientów.

Warto wiedzieć, ze każdy z materiałów wymaga specjalnych warunków termicznych oraz odpowiednio dobranej technologii, co oczywiście ma wpływ na szybkość gięcia i cały proces obróbki, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby nasze produkty odznaczały się szybką realizacją i wysoką jakością.

Produkcja z tworzyw giętych, elementy gotowe

Produkcja elementów gotowych z tworzyw giętych daje wiele możliwości i pozwala na stworzenie naprawdę wielu produktów, które zastosowanie znajdują w różnych miejscach przemysłu.

Jakie elementy gotowe powstają z tworzyw giętych?

Są to m.in. wizytowniki, stojaki na ulotki i foldery, cenówki, ekspozytory, gazetowniki, pojemniki na pieczywo i wyroby cukiernicze, stojaki menu, przegrody do lad chłodniczych, antyramy, potykacze z PCV, systemy oznaczenia obiektów, meble z pleksi, trybunki, prezentery, podstawki, elementy wyposażenia wnętrz, scenografii, stoisk handlowych, dekoracje, osłony do maszyn, obudowy, kuwety.

Etapy produkcji gięcia tworzyw

Warto pamiętać, że podstawowe gięcie tworzyw termoplastycznych możemy podzielić na trzy różne etapy, gdzie żaden nie jest mniej ważny od poprzednika.

Na samym początku należy zadbać o precyzję i dokładność, ponieważ wpłynie to na efekt końcowy elementu. Rozpoczynamy nagrzewanie materiału wzdłuż linii gięcia w celu uzyskania elastyczności. Poprawnie potraktowane to miejsce pozwoli nam przejść do kolejnego etapu.

Następnym krokiem jest zgięcie materiału w miejscu nagrzania. Tak jak wspominaliśmy, jeżeli pierwszy etap przebiegł pomyślnie tutaj nie powinniśmy mieć już żadnych przeszkód.

Końcowy etap można powiedzieć, że jest formalnością. Powstały element należy pozostawić do ostygnięcia w celu ponownej utraty plastyczności i możliwości bezpiecznego użytkowania części.

Jakie tworzywa wykorzystujemy do gięcia?

Poniżej przestawiamy listę tworzyw sztucznych, które rekomendujemy do wykorzystywania przy procesie gięcia CNC:

  • poliwęglan PC,
  • polichlorek winylu PCV,
  • polietylen HDPE,
  • PMMA,
  • polipropylen PP,
  • polistyren ABS,
  • polistyren wysoko utwardzalny HIPS,

Jak widać wybór tworzyw jest dość duży, dlatego bardzo ważne jest odpowiednie dobranie materiału pod konkretne zastosowanie, aby stworzyć produkt perfekcyjnie dobrany do Państwa potrzeb.

Gięcie tworzyw na zimno vs gięcie tworzyw na ciepło

Jak można się domyślić gięcie tworzyw na zimno i ciepło znajdzie dla siebie odwrotne zastosowania. Bardzo dobrym wykorzystanie gięcia tworzyw na zimno są elementy o dużych rozmiarach. Możemy wówczas bezpiecznie wykonać długie gięcia w małych odległościach od krawędzi, na co nie pozwala gięcie na ciepło. Dodatkowo omijamy cały czas rozgrzewania i stygnięcia materiału, co finalnie skraca czas obróbki tworzywa.

Gięcie tworzyw na ciepło również posiada swoje zalety. Jedną z nich jest wysoka precyzyjność i wyjątkowa estetyka uzyskanego elementu. Ponadto pozwalając sobie na zoptymalizowanie procesu obróbki CNC korzystamy z możliwości gięcia kilku krawędzi jednocześnie, a co za tym idzie otrzymujemy spektakularne efekty produkcji oraz perfekcyjnie dopasowane kształty elementów.

Jeżeli posiadają Państwo jakiekolwiek pytania, zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy chętnie udzielą wszystkich odpowiedzi i pomogą w podjęciu odpowiednich decyzji.