Detale z teflonu PTFE

Ostatnio bardzo dużą popularnością cieszy się TEFLON (PTFE ) jako tworzywo konstrukcyjne, które wytrzymuje wysokie temperatury i jest odporne na tarcie.

Jako firma specjalizująca się w wykonywaniu detali na konkretne zamówienie, sprostaliśmy nawet najbardziej skomplikowanym projektom. Wyprodukowaliśmy sporo detali z teflonu dla różnych gałęzi przemysłu.

Prawie za każdym razem, zapotrzebowanie na detale z płyt teflonowych dotyczyło elementu do maszyny.

Dlaczego do produkcji detali wykorzystuje się tworzywo konstrukcyjne – Teflon?

Teflon PTFE dzięki swoim doskonałym właściwościom chemicznym i fizycznym, znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle półprzewodnikowym, farmaceutycznym, motoryzacyjnym i chemicznym.

Jeżeli chcemy uzyskać dokładne wymiary, materiał ten wymaga szczególnej uwagi podczas obróbki.

Ze względu na miękkość materiału konieczne są np. specjalne mechanizmy mocujące. Szczególnie tam, gdzie nie jest wymagana wysoka wytrzymałość mechaniczna i gdzie stosowanie związków chemicznych jest niedozwolone.

Materiał ten posiada jeden z najniższych współczynników tarcia spośród wszystkich znanych materiałów stałych. Dzięki temu nadaje się idealnie do zastosowań, które są wrażliwe na zużycie.

Części obrabiane z PTFE wykazują wysoką odporność na temperaturę, chemikalia a nawet promieniowanie.

Czysty PTFE ma szeroki zakres zastosowań. Typowe zastosowania obejmują powłoki PTFE dla wymienników ciepła, izolacji elektrycznej, O-ringów, uszczelek, gniazd i łożysk itd..