Blat z tworzywa z certyfikatem do przemysłu spożywczego

Nasza ostatnia realizacja to blat, który będzie wykorzystywany w przetwórstwie spożywczym. Klient zwrócił się do nas z prośbą o wykonanie specyficznego zamówienia. Realizacja polegała na doborze odpowiedniego tworzywa na blaty stołów do przetwórstwa żywności oraz wykonanie blatu na wymiar z perforacją.

Według informacji przekazanych przez klienta wynikało, że certyfikat FDA dopuszczający tworzywa do kontaktu z żywnością jest niezbędny do zachowania standardów bezpieczeństwa obowiązujących w zakładzie przetwórczym. Do tego zadania doskonale sprawdziła się obróbka polietylenu.

Blat z materiału z certyfikatem do przemysłu spożywczego

Blaty z tworzywa z otworami na wymiar

Poza samym docięciem płyty z polietylenu na wymiar dodatkowym zadaniem było frezowanie otworów w płycie PE. Poniżej przedstawiamy wymiary oraz inne wymagania klienta.

Rozmiar blatu:

  • długość 1000mm
  • szerokość 815mm
  • grubość 20mm
  • otwory fi 25mm, rozstaw co 80mm

Pozostałe wymagania:

Blat będzie miał kontakt 

  • z produktami pochodzenia roślinnego (warzywa), 
  • z produktami pochodzenia zwierzęcego (mięso), 
  • środki chemiczne (chemia kwaśna, zasadowa – mycie) 
  • kolor zielonu
  • woda temperatura 60st C, ciśnienie 20 bar

Polietylen zielony na blaty dla przemysłu spożywczego

Z informacji jakie przekazał nam zamawiający jasno wynikało, że najwłaściwszym materiałem do wykonania blatu będzie polietylen. Właściwości tego tworzywa umożliwiają wykorzystanie go w tym zastosowaniu. Te tworzywa mają atest FDA, który dopuszcza je do kontaktu z żywnością.

Poza tym blaty z tworzywa PE łatwo utrzymać w czystości i posiadają bardzo dobrą odporność na ścieranie oraz cięcie. Doskonale sprawdzają się w większości zastosowań w miejscach gdzie przetwarzana jest żywność.

Frezowanie otworów w blacie z tworzywa

Polietylen poza odpowiednimi właściwościami jest również materiałem, który można obrabiać różnymi metodami. W przypadku tego zlecenia obróbka skrawaniem wymagała użycia dwóch procesów.

1 Cięcie płyt z tworzywa na wymiar

2 Frezowanie otworów odpowiedniej średnicy w wymaganym rozstawie

Dzięki temu, że mamy dostęp do nowoczesnych maszyn oba procesy przebiegły szybko i sprawnie. Klient odebrał zamówioną płytę w uzgodnionym terminie.